Gaziantep Şeffaf Plaklarla Tedavi - Ortodontist Çağlar Dağdeviren

Şeffaf Plaklarla Tedavi

Gaziantep Şeffaf Plak

Dünyada ilerleyen malzeme teknolojisi birçok yeniliği hayatın her alanında insanlara sunmaktadır. Ortodonti alanında da şüphesiz ki yeni malzemeler ve yeni teknolojiler hastaların problemlerini çözmek için kullanılmaktadır.

Gaziantep Ortodonti denilince akıllara teller, metalik bir görüntü, estetik olmayan bir gülümseme gelmektedir. Gelişen teknoloji ile artık telsiz "wireless" ortodonti mümkün olmaktadır. Gaziantep Şeffaf plaklarla ortodonti denilen bu sistemde tellerin ve braketlerin yerini hastalara kullandırılacak ve kişiye özel üretim olan şeffaf plaklar almaktadır.

Dışarıdan bakıldığında tamamen estetik olan bu sistem, özellikle dış görünüşüne önem veren bireylerin birincil tercihini oluşturmaktadır. Bu sistemde hastadan alınan tarama kayıtları veya ölçülerle hastaya özgü plaklar bilgisayar desteğiyle üretilir. Belirli sayıda plaklar belirli arlıklarla hastaya taktırılır.

Şeffaf plaklarla ortodontik tedavide en önemli tedavi ilkesi hastanın belirtilen zaman kadar plaklarını takması ve plak takmayı aksatmamasıdır. Aksi halde tedavi tekrar başa dönebilir. Hem hasta hem de ortodontist için birçok ekonomik ve zamansal kayıplara sebebiyet verebilir. En estetik ortodontik uygulamalar listesinde liste başı olan şeffaf plaklarla ortodonti, hasta ve ortodontist için oldukça keyif verici ve etkin bir uygulamadır.

Gaziantep Ortodonti Kliniği

Gaziantep Ortodonti Kliniği

Gaziantep Ortodonti Kliniği